26 Temmuz 2011 Salı

YAZ MAKYAJI


                         Yazın makyaj yapmak kadar sıkıntılı bir şey yok.Gözüne kalem sürsen sıcak havaya dayanamaz akar,fondöten sürsen sıcaktan terleyen yüzde su olup uçar gider.
                         Ben zaten gündüz sürekli havuzda denizde olduğum için makyaj yapmak için geceyi tercih ediyorum.Evet biliyorum ,waterproof ürünler var ama makyaja okadar da düşkün değilim.Doğallıktan yanayım.Gündüz,plaj çantamda Nivea'nın renkli dudak koruyucularından bulunduruyorum okadar.
                         Bronzlaşmak çok istesemde saatlerce güneşin altında yatıp kalamıyorum.Anca suyun içinde olursam yanıyorum ama o da istediğim bronzluğa ulaştırmıyor.Yansam da yüzüm vücuduma oranla nerdeyse hiç yanmıyor.Oyüzden,gece dışarı çıkarken Dior'un bronzlaştırıcı pudrasını kullanıyorum.
                         Göz altlarımda problem olmadığı için yoğun kapatıcı ürünler yerine aydınlatıcı ürünleri tercih ediyorum.Bu konuda YSL Touche Eclat'dan daha iyisi varmı bilmiyorum.
                         Aydınlatıcının göz altlarında çizgilenmesini önlemek için fırçaya çok az MAC'in pudrasını değdirip göz altlarımdan geçiyorum.Normalde pudra sürmemek gerekir göz altlarına ama bu pudra çok ince yapılı ve doğal olduğu için tercih ediyorum.
                         Yanaklarıma allık yerine MAC'in aydınlatıcı ürününü kullanıyorum.Bronz renkteki bu aydınlatıcıyı ,şakaklardan yanaklara dogru ters bir C çizermiş gibi uygulamanızı tavsiye ederim.
                         Göz makyajı çok yapmıyorum.Bolca sürülmüş rimel bana yetiyor.MAC'in rimellerini pek tercih etmesemde Haute&Naughty isimli rimelini çok sevdim.
                         Dudaklarıma da ya Too Faced'in lip bronzerını(bazen yanaklarıma aydınlatıcı olarak da sürüyorum çok güzel oluyor:) ya da MAC'in Wonder Women koleksiyonunda çıkarttığı nude renkli  Marquıse D' rujunu sürüyorum.
                                                       İşte benim yaz makyajım bu kadar =)

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...