19 Ekim 2011 Çarşamba

YAZA YATIRIM
              Yağmurun, çamurun, soğuk havanın bizi esir aldğı şu günlerde yazlık bir sandalet almam kimine göre saçma, gereksiz bir harcama olarak görünebilir. Sadece sandaletle kalsa iyi, fotoğrafta görmeseniz de, bir de üstüne kolsuz bir gömlek almam size göre deli saçması belki de. Özellikle sandaleti 6, 7 ay boyunca giyemeyeceğimi düşünürsek, ölü yatırım diyebilirsiniz. Peki kışlık kıyafetleri de yazın aldığımı söylersem ne düşünürsünüz ?      

               Biliyorum ki benim gibi çok insan var, yani sezondan pek alışveriş yapmayıp indirim zamanlarını bekleyen. Çok çok çok beğendiğimiz, sahip olmazsak gece rüyalarımıza gireceğinden emin olduğumuz şeyler dışında, indirime gireceğini bilerek neden iki katı para verip zarara girelim ki. Özellikle birkaç marka var ki gerçekten sezonundan hiç bir şey almıyorum artık, çünkü ne zaman indirimde o mağazaları dolaşsam kesin kez sezonda beğendiğim şeylerin hepsini buluyorum, beden sıkıntısı çekmeden hem de.

               Şimdi dolabımı görseniz, geçen indirimde aldığım ve daha giymeye çok fırsat bulamadığım şeylerle dolu.  Bu kış için sezondan aldığım hiç bir şey yok, birkaç ıvır zıvır aksesuar dışında. Zaten ihtiyacım da yok. Moda diye kürk mont, renkli yılan derisi baskılı çizme falan almamı beklemeyin. Asıl, kişinin kendi tarzına uymayan, sırf moda diye alınmış olan şeyler ölü yatırım bence. Nasıl olsa her sezon moda değişiyor ve insan ister istemez geçen sezon ayıla bayıla moda diye aldığı şeyi beğenmemeye başlıyor.

             Sandaletten nerelere geldim =) Sanmayin ki, sezonda bu sandalet çok pahalıydı. Çok çok ucuzdu ama illa almalıyım bunu dedirtmedi bana. Geçen hafta H&M' de indirimde görünce, varlığını yaz geldiğinde dolapta görünce hatırlayayıp sevineceğim, yazlık şortun cebinde unutulan para gibi, bir sandaletim olsun istedim okadar...

8 yorum:

Trendydolap dedi ki...

güzel yatırım bir çok şeyle çok güzel kombinlersin. İnd baya inmişti fiyatı.

http://trendydolap.blogspot.com/

berrilla dedi ki...

Trendydolap, teşekkür ederim bir çok kombin var aklımda yaza kadar biraz sabretmem lazım ama =)

Evy dedi ki...

cok erkencisin :D ama guzel bir yatirimmis!
http://maffionista.blogspot.com/

berrilla dedi ki...

Evy, evet belki erken ama yaz gelince yeni almışım gibi beni sevindereceğine eminim =)

♡ ♥♕Butik Merve♕♥♡ dedi ki...

Doğru fikirdesinn!:)

berrilla dedi ki...

Butik Merve, teşekkürler =)

pembe mor alg dedi ki...

bende kahverengni aldım tatlım ama pek memnun kaldığım söylenemz çokçabuk yıprandı öptm

berrilla dedi ki...

pembe mor alg, evet biraz uyduruk ama bu fiyata da bu kadar =)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...