23 Şubat 2012 Perşembe

COMO'DA SİSLİ BİR GÜN               Saat sabahın sekizi... Dışarıda insanın içini ürperten ayaz ve ve tüm şehri kaplayan sis beni içine almak için bekliyor. Alarmı on dakika daha geçe kurmanın hiç zamanı değil, bilmediğim bir şehirde keşfedilmeyi bekleyen onlarca yer varken. Günlerden pazartesi ve benim için oldukça talihsiz bir günün ilk gerçek nedeni: tatil nediyle tüm dükkanlar kapalı! Sisli ve soğuk bir havada insanı daha yalnız hissettiriyor kapalı kepenkler...

               Yanımda olan birkaç atıştırmalık yiyeceklerle güne keyifsiz bir öğünle başlıyorum. Göle varmam yürüyerek on dakikamı alıyor. Sisten göz gözü görmeyen bir havada teleferikle dağa çıkıp İsviçre dolaylarını görebilme ihtimalim çok düşük olsa da, başka zamanım olmadığı için sabahın o soğunda dağa çıkan tek turist olarak kayıtlara geçiyorum. İnsanı kanını donduran soğuk hava dağın en tepesine çıktığımda kendini daha fazla  hissettiriyor. Sonuç tabiki hayal kırıklığı... Tepeye doğru çıktığımda her yeri kaplayan sisten dolayı  aşağısını bembeyaz görüyorum, ben de kendimi ara sokaklarında Como'yu biraz daha iyi tanımaya adıyorum.... Taş evler, renkli kapılar, dar taş sokaklar...

                Geriye bakıp düşündüğümde söyleyebileceğim tek şey: Como'nun güzelliği ne soğuk hava ne de sisin saklayamamasıydı... Venedik'te görüsmek üzere =)

 

11 yorum:

Merve Yıldız MY. Fashion dedi ki...

sise ragmen fotograflar yinede görülmeye deger yerler diyor buradan:)

Gaby de Modacapital dedi ki...

The place is amazing! Love the pics!:)

bc dedi ki...

fotograflar merak uyandırıcı.. çok güzel bir yere benziyor

esrates dedi ki...

kırmızı çantalı kızın Venedik macerasını çok merak ediyorum. Umarım güneş yardımcın olur:)))

lulu's life dedi ki...

Como Lugana'nun biraz daha rukus hali ama her haliyle cok cok guzel ! Sisli, gunesli, karli, yagmurlu.. Gunesli bir gun gormeni de cok isterim :))

Trendydolap dedi ki...

fotolar süper ama burayı güneşli bir günde görmek daha bir keyifli olur sanki. Buarada o bölgede güzel outletler varmış diye duydum?

Aylin dedi ki...

ne sanssizlik! como cok güzel ve etrafinda ki kücük sehirler de harika (mesela ARona)! Umarim bir zaman tekrar günesli oldugunda görürürsün! Ah ne sanslisin su anda italya da olmana!

Cok seviyorum italyayi!

Aylin

aylinarkac.wordpress.com

Bolat dedi ki...

Ne güzel yermiş yahu, bayıldım :)

Rainbow Gatherer dedi ki...

İtalya'yı pek beğenmiyorum ben, tek sevdiğim şehri Venedik,orası baya gizemli biryer, bence orayı çok beğeneceksin :)iyi tatiller =)

Selen's style dedi ki...

cok guzel bır yermıs..

berrilla dedi ki...

Merve Yıldız MY. Fashion, kesinlikle görülmeye değer =)

Gaby De Modacapital, thank you, worth seeing!

bc, güneşli hallerini görmeye gitmek için bir neden =)

esrates, =)evet biraz öyle odu, kırmızı çantam hep yanımdaydı :)

lulu's life, ertesi gün güneş çıktı ve az da olsa güneşli halini de görebildim ama güneşli bir havada yukarıya çıkmak isterdim

Trendydolap, hava açıkken okadar büyüleyici gözüküyorki her tarafın yüksek dağlarla çevrili.. Öyle mi?hiç bilmiyorum, araştırmadım hiç ama como'da güzel butikler vardı:)

Aylin, kesinlikle bu son olmayacak, tekrar gitmek için hep fırsat kollayacağım =)

Bolat, bir de orda olsan..=)

Rainbow Gatherer, ben de aksine çok beğendim ve nedense Venedik aralarında kanımın çok ısınamadığı yerlerdendi :)

Selen's style, çok çok güzeldi...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...