23 Nisan 2012 Pazartesi

BEDEN KARMAŞASI

                      jean: Twist   parka: Terkos Pasaj'ından  çanta,kolye/bag,necklace: Mango 
                                     bileklikler/bracelets: H&M    ayakkabı/shoes: Topshop


 
     Dışarıdan kendime baktığımda,aynada gördüğüm benden hep daha farklı birisini görüp, yabancılaşıyorum kendime. Herhangi birisine karşı olan davranışlarımı düşünce; "Bu kız mı bunları söyledi, bu şekilde davrandı" diye fotoğraflardaki benin bu tutumda olamayacağı yanılgısına kapılıyorum, daha farklı tepkiler vereceğini düşünüyorum. Kendimi dışarıdan farklı görüyor olmamdan mı bilmem, sanki bu ikinci benin benden farklı bir bedende olması gerekiyormuş gibi; çift, hatta üç dört bedenli bir hayat yaşar oldum. 

Normalde ortaokul pantolonuna bile hala sığabilen iradelikte bir beden ölçüm var. Yıllardır aynı beden ölçüme göre seçtiğim kıyafetleri, bazı markaların kalıplarına göre farklılık gösterse de, mağaza kabinlerinde hiç bir sürprizle karşılaşmadan alıp çıktım. Son birkaç yıl içerisinde ise hangi bedende olduğumu bilmiyormuş gibi aynı ürünün bir iki farklı bedeniyle kabinin yolunun tutar oldum. Bazen de bunun kesin şu bedeni daha güzel durur diyerek, aslında kendi ölçülerimin çok üstünde bir kıyafeti deneyip başka bedenine bakmaz oldum. Alt bedende bu kadar geniş davranamasam da, üst bedende 36'dan 42'ye  kadar uzanan değişken bir beden anlayışım var. Bu sene içinde üç tane 42 beden üst aldım. Birisi de, Topshop 'tan aldım bu mavi bluz. 36 bedeni ile duruş bakımından  arasında uçurum olan bu üstün, indirimde çok ucuz olması ve tek kalmış olması da beni cezbetmiş olabilir, kabul ediyorum. Parkayı 38 beden almıştım, jean ise 36; bir karmaşa var ama sorun nerde çözemedim =)

***

10 yorum:

éLLa Ç. dedi ki...

bunu bi soru olarak görme bence. Moda ne olursa olsun rahat ve salas giyisiler her zaman revasta olmustur. ben de 36 beden olmama ragmen bluzlarimi ve tisörtlerimi genelde 40 hatta bazen 42 alabilenlerdenim. böylesi cok daha bohem ve tarz duruyor cunki. sana da yakismis sevgiler.

sunshine dedi ki...

42 beden mii pek belli olmuyo o kadar büyük olduğu ama gayette yakışarak taşımışsın ;) mavide sana ayrı bi yakışmış sana ciddi anlamda her renk yakışıyo yanlız herkes her rengi taşıyamaz gibi bi görşm var nedense ve sen bu görüşümü parçalıyorsun :)) öpüyorummm

Seyhan Kaya dedi ki...

Tarzına ve kıyafetleri kusursuz taşıyışına hayranım. Çooook da güzelsin ayrıca (maaşallah). Büyük beden olayını hamileyken keşfettim ve sürdürmekteyim. Belli bir kilonun üzerinde olunca çok fena ters tepiyor ama 36 - 38 beden'e 42-44 gayet hoş duruyor. Benim de çok sevdiğim bir uyumsuzluk bu. Eline sağlık, çok yakışmış (yine) ;)

FashionOnBoard dedi ki...

ben de aynen bu soruya bir cozum ariyorum yillardir. bir de ayakkabilarda ayni tuhafligi yasiyorum zaman zaman :)

ama muhtesem gozukuyorsun! kac beden olursa olsun :)))

http://fashiononboard.blogspot.com

gmz dedi ki...

Karmaşanda bile bir uyum var :)

Berrilla dedi ki...

eLLA Ç, sorun olarak görmüyorum da eskiye oranla daha çok bu yönde alışveriş yapıyorum onu çözemedim =)Daha hoş ve tarz durduğu kanısına ise kesinlikle katılıyorum ve teşekür ederim.

sunshine, teşekkür ederim Çişem güzel sözlerin için
öpüyorum

Seyhan Kaya, çok teşekkür ederim güzel sözlerin için. Büyük beden giymek için sanırım dediğin gibi olmak gerekiyor.

FashionOnBoard, evet ayakkabılarda da aynı şeyi yapıyorum ben de. Bir numara büyük almak baen iyi oluyor =)

gmz, =) teşekkür ederim

Ioana-Carmen dedi ki...

Your jacket is amazing! following u right now :X
Fashionspot.ro

deniz saatçioğlu dedi ki...

Parkan süpermiş Beril'cim, çok beğendim. Mavinin bu tonu da çok yakışmış sana. Teşekkür ederim yorumun için ayrıca. Bir öncekine cevap vermeye fırsat bulamamıştım ama senin için yaptım o son kombini :))

Öpüyorum

denizsaatcioglu.blogspot.com

Adsız dedi ki...

Atv de yayınlanan dizi var orda oynayan bir kız hayat sanırım ne kadar çok benziyorsun..bu arada sacların cokguzel

Berrilla dedi ki...

loana-Carmen, thank you!!

deniz saatçioğlu, teşekkür ederim Deniz =)

Adsız, o diziyi bilmiyorum hiç ama herkese benzetiyorlar beni, anlamıyorum =)teşekkür ederim

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...