16 Nisan 2012 Pazartesi

KENDİMLE BAŞBAŞA


pantolon/pants: Mango  parka: Topshop(Terkos Pasaj'ından) 

bileklikler/bracelets: DIY(sarı ipli zımbalı olanı kendim yaptım), Asos, H&M, Koton


Geçen bir hafta boyunca ne bir  fotoğraf çekildim, ne de çekilmek için bir istekte bulundum; insanın ara sıra kendini toparlayabilmesi için, kendinle başbaşa kalması gerekiyor sanırım. Bazı şeyleri çok sorguluyorum, gereksiz ümütsizliğe, paniğe kapılıyorum; sonrasında üstesinden gelemediğim ama hep olacağını bildiğim sonuçlara katlanıyorum ama kendimi sakinleştirip bunların yaşanmamasına engel olamıyorum. Yalnız kalmayarak kafamdan atmam gereken düşüncelerin; bilerek, isteyerek kendimi her şeyden soyutlayarak gerçekleşmelerine kendim izin veriyorum, sanki olması gereken buymuş gibi...

Tüm haftayı hiç makyaj yapmadan, okula pek uğramadan; haftasonunu bile evde incik boncuklarla uğraşarak geçirdim. İçimdeki paniği ve huzursuzluğu atamadığımdan dolayı insanların arasına karışmaktan korktum; masa başında oturup ders çalışmak yerine, birkaç renkli ipin, boncuğun bana verdiği rahatlatıcı etkiyle kendimle baş başa kaldım. Birsürü bileklik yaptım, bakıp bakıp mutlu oldum. Dolabımı açtığımda çok fazla kıyafetimin olduğunu ve daha önce nasıl giyecek bir şey bulamadığımı düşünüp hayret ettim. Dolabımda alttan kalan her şeyi gün yüzüne çıkardığımda, gereksiz birsürü şey almışım diye kendime kızdım. Ertesi gün, bunu düşünen ben değilmişim gibi, bu deri pantolonu Mango Outlet'ten çok ucuza aldım diye sevindirik oldum. Geçen sene indirimde aldığım Topshop ayakkabılarımı altlardan çıkarınca da, iyi ki almışım diye kendimi tebrik ettim. 

Bir dengesizlik var bende ama geçecek biliyorum, ümidim var.

***

12 yorum:

nakedqueen dedi ki...

Pantolon cok yaskismis super duruyor!
Ama altina o ayakkabilar pantolonun havasini yumusatmis!bir de topuklularla gormek isterim;))

Dengesizlik mevsim gecisinden ,dengesiz havalardan olabilir,ustune gitme kendi kendine gecer;)

Ellie Fashion dedi ki...

aynıları bende de var. sınavların zoruyla okula gidiyorum. ondan öncesinde ne makyaj, ne bir şey... sadece evde blog okuyup, yaka yapıp, bileklik yapıyordum aynen... belki de bahar her insana neşe, mutluluk, aşk vs getirmiyordur. havalardandır, geçecek diyerek kendimi avutmak istiyorum (:

Missinem dedi ki...

:) canım hislerime tercüman olmuşsun, zaman zaman aynı senin hissettiklerini ben de yaşıorum :) aramıza tekrar hoşgeldin.

begum begum huuu dedi ki...

PEk güzel şeyler bulmuşun dolapta sen arada durmak dinlenmek güzeldir o kadar ihtiyacım var ki benimde ... sadece duramıyorum çok özendim sana :)))


begumyagci.blogspot.com

PINKY FASHION dedi ki...

:)) bende de oluyor böyle dengesizlikler, amaaan bu pantolonu nasıl almışım nerde giyeceğim diyip birilerine veriyorum, sonra pantolon kıymete biniyor, tüh keşke vermeseymişim diorum:))

Adsız dedi ki...

taytının fiyatını öğrenebilirmiyim:) bakalım bendee sevinicekmiyim.

dantel dedi ki...

berilcim takma kafana o kadar gençciz baha da geldi oh :) bu arada zımbaları nereden bulabileceğimi öğrenebilir miyim ben de?

Berrilla dedi ki...

nakedqueen,teşekkür ederim:) topuklu pek giymediğim için sanırım pek göremiceksin =) Mevsim geçişindendir diye düşünmek istiyorum..

Ellie Fashion,kesinlikle doğru; herkese neşe ve mutluluk getirmiyor, soğuk ve yağmurlu olsa daha iyi hissedicem kendimi sanki =)

Missinem, umarım geçer ikimizinki de biranevvel :)

begum begum huuu, durmak istiyorsan bir süre kendini dinle kendi kendinle konuş iyi geliyor...

PINKY FASHION, ama o daha kötüymüş; ben en azından kimseye verip pişman olmuyorum, aman dikkat :)

Adsız, umarım sevinirsin, 34,90 fiyatı :)

dantel, ben de öyle olmuyor ama işte, içim yaşlı =)Bu post'ta yerini tarif etmiştim ;

http://berrilla.blogspot.com/2011/12/diy-studded-colllar-zmbal-yaka-yapm.html

Acemi terzi dedi ki...

şu sıralar nerede çizgili görsem aklıma geliyorsun. "aa beril çok sever görse" :))

Berrilla dedi ki...

Acemi terzi, gerçekten mi =)mutlu oldum beni bu kadar yakın gördüğün için...

Adsız dedi ki...

pantalon kaç beden acaba ben s almıştım daha kuçuğu var mıydı?

Berrilla dedi ki...

Adsız, s beden pantolon, daha küçüğü yoktu sanırım

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...