8 Haziran 2012 Cuma

YİNE Mİ FOTOĞRAF                 Blog yazmaya başlamadan önce fotoğraf çekmenin ve çekilmenin hayatımda pek bir yeri yoktu. Profil fotoğraflarımı bile hiç değiştirmez, ilk koyduğum fotoğrafları öylece kendi hallerine bırakırdım; "değiştir artık şu fotoğrafını" diye sürekli tepki alır ve ancak bu şekilde belki değiştirir, belki de değiştirmezdim.  Blog yazmayı çok uzun zamandan beri istesem de, belki de sırf bu yüzden hep erteledim; çünkü sürekli güncelleyebileceğime emin olamadım, dahası kendimi değiştirmek istemedim. Ama bir süre sonra ne kadar çok istediğimi farkettim ve kendimi bir değişim sürecinin içine aslında bilerek sürükledim...
Hesaba katmadığım noktalar varmış meğerse!

Yakın çevrem de olsa birisinden sürekli fotoğrafımı çekmesini istemesi ne zormuş. Benden bu zamana kadar böyle bir istek hiç duymadıkları için, onlar için de benim bu durumum zor olmalı. Elimde olsa hiç istemeyeceğim ama çekebildiğim yerler sınırlı n'apim. En son, ikizimle evden çıkarken  "fotoğraf mı çekeceğiz yine" cümlesini duyunca, dışarıda hiç sormak istemedim, isteseydim çekeceğini bildiğim halde.  Kendi kendime fotoğraf çekme işini geliştirmeliyim sanırım ama nereye kadar, ancak pantolonumu ve ayakkabılarımı çekebildim işte, yeterli mi ? :)***20 yorum:

Trendydolap dedi ki...

yaaa soru beni de deli ediyor :) bende başa çıkmalının yollarını arıyorum :) bence bu foto gayet güzel anlamış gayet yeterli :) pantolon pencere detayı cok güzelmiş :)

gelinyolu dedi ki...

pantolon çok tatlı :)

Lunapark Queen dedi ki...

Aahh ahahh :)) Tripod lazım bize beril :) Bi de kimsenin olmadığı sakin ortamlar :)))

Madam Chic dedi ki...

Aynen bende anlattığın gibi biriydim, kamera gördüğümde kaçacak delik arardım hatta! Şimdide blog dışında neredeyse hiç fotoğrafım yok. Ama blog için olduğunda en olmadık yerlerde bile poz verebiliyorum (:

Bc dedi ki...

hepimizin derdi aynı tripod da olsa olmuyor bize blog asistanı şart=) gerçi bu fotografa bakınca dert edindiğim bir başka konu bu kdr tatlı bir pantolonu nereden bulmuş olabileceğin oldu bir de o konuyu masaya yatırsak? =)

Adsız dedi ki...

Pantolon ve ayakkabı nerden yazsaydın keşke :/

SEL dedi ki...

aynen canım ya artık fotoğraf çekmekten annem bile bıktı bende insanlara yalvarmaktan ara sıra evin içinde tripodla çekim yapıyorum,başka nasıl çözülür bu iş bilemiyorum gerçekten =))

www.pinkthingsel.com

blogdayaparımkariyerde dedi ki...

Ahhh hislerime nasıl tercüman olmuşsun Beril anlatamam sana:) Bugün çok kararlıydım işe gelirken yollarda resim çektircem kimseye aldırmadan diye ama "ayy ordan biri bakıyoo", "ayyy bi adam geliyoo", "teyze camdan bakıyooo" diye diye ofiste buldum kendimi:)şimdiki hedefim öğle arasında çektirmek:)

aynur duguk dedi ki...

pantolon cook güsel :)

shoppinglove dedi ki...

ay pantolona bayıldıııım :)

Rococosh dedi ki...

yeterli değil banane ben fotoğraf istiyorum :D canımcım benim yaptığım gibi yap istersen kardeşime yalvarmalarım sonuş vermeyinde uzak biryere makinamı koyup otomatik çekim yapıyorum 10 ar sn. arayla şak şak şak çekiyor aralarından 5-6 tane seçiyorum belki işine yarar :) pantolonuna da bayıldımmmm öperim :*

Serav Gül dedi ki...

pantolon harika. Aynen benim de fotoğrafçım çoğu zaman kardeşim ama bazen cidden hiç canları istemiyor sırf bu yüzden çoğu kez post yapmaktan vazgeçiyorum:(

sunshine dedi ki...

pantolona bayıldımmmmm berillllll =))
o fotoğraf olayı benide çok zorladı ben pes ettim artık fotoğraf çeken birini bulunca resim koymaya karar verdim yoksa bu günde mi çekicez oluyo=))

Berrilla dedi ki...

Trendydolap, teşekkür ederim =)

gelinyolu, teşekkürler

Lunaparkqueen, öyle mi diyorsun Zümra :)

Madam Chic, aynen ben de öyleyim, blog dışında fotoğrafım yok =)

Bc, evet bence de asistan şart =) Terkos'tan bulmuştum geçen sene =)

Adsız, ayakkabı Stradivarius'tan, pantolon da terkos pasajı'ndan.ikisi de eski olduğu için yazmamıştım

SEL, rica etmekten, naz yapmaktan başka çare yok, aslında zamanla alışıyorlar. Ben söylemeden çekeyim mi bile dedikleri oldu zaman zaman =)

blogdayaparımkariyerde, aslında ben etrafa çok aldırmıyorum ama çeken kişi aldırıyo işte, onu çözemiyoruz =)umarım çekmişsindir :)

aynur duguk, teşekkürler:)

shoppinglove, teşekkür ederim ^_^

Rococosh, ama ben hep dışarda farklı yerlerde çekiyorum ve öyle bir ortam olmuyor ki. Bir de öyle çok zaman alır açıyı ayarlamak falan ama teşekkür ederim :)

Serav Gül, evet öyle oluyor gerçekten, ben de çoğu kez post yapamıyorum bu nedenle.

sunshine, teşekkür ederim Çişem =)umarım bulursun birini :)

Rapunzeliçe dedi ki...

pantolona ba-yıl-dım :)

Halktan Biri dedi ki...

pantolon ve ayakkabı ne kadar da şirin:)

http://birihalktan.blogspot.com/

Hergele dedi ki...

Ortak uygun vaktimiz olursa yardımcı olabilirim size. Bana sayfamdan ulaşbilirsiniz.
https://www.facebook.com/ErenPalaPhotography

viva dedi ki...

Belki stativ alsan kameran icin? Pahali birsey degil, umarim türkcedede stativ dir, hani kamerayi tutan böyle üc ayakli birsey ; )
Onu odanin bir kösesine koyup, yukari, asagi falan ayarlayabilirsin ve bir cok blogcularin öyle yaptiginida gördüm, bazende disardayken kardeslerin cekmis olur, fazla sIkIlmazlar ; )

Berrilla dedi ki...

Rapunzeliçe, teşekkürler :)

Halktan Biri, teşekkür ederim :)

Hergele, teşekkürler düşündüğünüz için.

viva, ben hep dışarda çekim yapıyorum ve onu bir yere koyup çekmesi çok zor, istediğim gibi olmaz hiç... Alışacaklar, yapacak birşey yok :) Teşekkür ederim önerin için.

Colours of my life by umran dedi ki...

Aynı durum bende de var,eşim fotograf çeker misin sorusunu sanırım duymak istemiyor artık.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...