25 Temmuz 2012 Çarşamba

1100 METRE              Nefesim kesiliyor, bakamıyorum. Burası gerçek mi şimdi. Bir resmin içinde gibiyim sanki. Niye ayaklarım istemsiz bir şekilde kayalıkların en ucuna doğru götürmek istiyor beni. Hem korkup hem de nasıl bu kadar meraklı olmayı başarıyorum. Ya başım döner de yere düşüp aşağı uçarsam; uzaktan bakmak en iyisi sanırım. 
Gözüme havada uçuşan iki kelebek çarpıyor. Havada oynaşa oynaşa bana doğru geliyorlar, nerdeyse yakalayacağım. Binlerce metre yükseklikte uçtuklarının farkında değiller mi acaba. Yoksa benim dikkatimi dağıtmak için mi ordalar; beyaz ışığı görmek dedikleri bu iki beyaz kelebek olmasın sakın.Yok yok, yükseklik beni çarptı en iyisi oturup aşağısını seyretmek. Niye bu beyaz elbisemi giydim ki şimdi ben, ya otururken eteklerine dolanırsam.  Dur anneme gülerek  bir bakim önce. Kadın korkmasın şimdi yüzümün korku dolu halini görünce. Hadi anne fotoğrafımı çek. Şöyle bol bol güleyim de son fotoğraflarımda güzel gözükeyim; çok mutluydu hayat doluydu desinler. Of saçmalama korkacak ne var, bir saat sonra evde yapacağın duşu düşün; ıslak saçlarını tararken koluna omzuna yapışan dökülmüş saçlarının üzerine böcek gelmiş gibi yine seni nasıl rahatsız ettiğini düşün.

Ceset bile bulunmaz burda diyor arkalardan tanıdık bir ses. Akut cağırmak gerekirmiş. Şimdi ya ben yükseklik sarhosu gibi birsey olsam da bir anda nerde olduğumu algılamayıp başka bir yerdeymişim gibi kendimi hayal etsem; aşağısı bir havuzmuş ve ben yana yakıla atlamak için tutturuyormuşum mesela... Annem kollarımı sımsıkı kavramış hayal görüyorsun sen diye ağlayıp duruyor, beni kendine doğru çekmeye çalışıyor; ben bu yaptığına anlam veremeyip beni bırakması için anneme kızıp bağırıyorum. Etrafımdaki herkes korku dolu gözlerle bana bakıyor ben ayaklarımı suya sokuyormuş gibi kayalıklarda oturup sallandırıyorum. Annemin korku dolu yüzünü biraz olsun neşelendirmek için komik bir şekilde atlamayı düşünüyorum. Hadi anne tam atlarken beni havada çek, bak kurbaga gibi zıplayıp atlıycam: 1 2 3 !


Berillllllll, hadi kızım gidiyoruz. Taman anne, sapkanı bana verir misin bir de öyle çekilmek istiyorum. Hadi ama senden sonra ben de istiyorum orda bir poz, çabuk ol.
Çekiyorum, 1 2 3!


***


16 yorum:

GAMZE dedi ki...

Burasi nersi ya cennet gibi. Tabi benim yukseklik korkum oldugu icin bilemiyorum cennet mi cehennem mi???

Gizem dedi ki...

Orada oturup poz verebilmek iyi cesaret, ama çok güzel bir fotoğraf olmuş.

Poliganum dedi ki...

hiiii inanamıyorum :) 5.katta oturuyorum.balkondan aşağı bile bakamıyorum o derece yükseklik korkum var.orda olmayı hayal bile edemiyorum.hatta orda duran biri bile izleyemem, gitme oraya falan diye bağırırım :)) ama harika bi fotoğraf olmuş bu, benim hiçbir zaman çektiremeyeceğim bir fotoğraf ayrıca :)

smyrna dedi ki...

oradan süper gözüküyorsunuz çok cesaretlisinn :))imrendim.

PAPİŞ STYLE dedi ki...

fotoğraftan öte anlatımını pek sevdim:) sanki bir romanı okumaya başlamışım gibi. Gerçekmiş gibi korkuyla okudum satırlarını Beril. Aman amannnnn bende de var hafiften yükseklik korkusu.

Ciiden dedi ki...

Süper anlatım Beril:)
Benim de Yosemite vadisinde bir pozum var ki evlere şenlik;

http://web.stagram.com/p/225799972917234206_9490401

:) Sanıyorum 3500 mt'den fazla yukseklikteydim

Bolat dedi ki...

Beril, kelebekler nerde uçtuğunun farkında ama biz insanlar ucube yerlerde duvarlar arasındayız, maalesef :)

blogdayaparımkariyerde dedi ki...

resmine bakınca yüreğim hop etti, yazdıklarını okuyunca da sonuna gelemeden, eyvah yoksa bu son postumuydu diye bi korku kapladı içimi:s yok yok, sen gerçekten her yönden inanılmaz yeteneklisin, anca bu kadar gerçekçi anlatılabilirdi!

ALIŞVERİŞ DANIŞMANI dedi ki...

Ne kadar güzel kızsın sen yaaa, maşallah!

cukulata.alba dedi ki...

kazdaglarında mısın =))

Berry&Cherry dedi ki...

Yazında kendimi kaybettim :)

Beklerim
http://berryandcherryinferry.blogspot.com/

Berrilla dedi ki...

GAMZE, kazdağları :) cennet görünümlü cehennem olabilir:)

Gizem, biraz öyle oldu sanırım teşekkürler:)

Poliganum, ben de pek korkusuz biri sayılmam aslında ama o an orda oturmak büyük bir keyifti :)arkamdan gitme oralara diye bağıran oldu tabi :)

smyrna, teşekkür ederim :)

PAPİŞ STYLE, beğenmene sevindim, korkularla yüzleşmeli insan :)

Ciiden, seninki daha fenaymış ama daha emniyetli duruyor :)

Bolat,kelebeklere özenip uçmaya çalışarak yere çakılmayalımda duvarlar arasında yaşayalım :)

blogdayaparımkariyerde, amannn ne diyorsun ne son postu :) teşekkür ederim güzel sözlerin için...

ALIŞVERİŞ DANIŞMANI, teşekkür ederim^_^

cukulata.abla, evet evet hemde en tepelerinde :)

Berry&Cherry, ne yönden =)

sequin dedi ki...

BAYILDIM BU FOTOĞRAFA ! <33333333333

AandD dedi ki...

Ne güzel yazmışsın yahu

rainforest dedi ki...

Sevgili Beril sen de bir beyaz kelebek gibisin ama :)) çok güzel post...sevgiler...İlke

Berrilla dedi ki...

sequin, teşekkürler :)

AandD, beğenmenize sevindim :)

rainforest, çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için...
sevgiler

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...