20 Kasım 2012 Salı

PORTO'DAN BİLDİRİYORUM!               Her ne kadar sorularınıza toplu bir cevap postu daha yapamasam da, gelen sorular arasından birkaçının cevabı bu post sayesinde açıklanmış olacak. Nereye gidiyorsunuz diye sormuştunuz ya, şu an size Porto' dan yazıyorum. 
        Marsilya aktarmalı olarak olarak Porto'ya gideceğimizden, havaalanında bir süre beklememiz gerekti. Bu süre içerisinde sanırım yapılacak en güzel şey Duty free'de vakit geçirmek ve dergilerin Fransız sayılarına göz atmaktı. Bulduğumuz internet sayesinde bloga göz atmak ise kesinlikle bir lükstü :) Porto'ya vardığımızda hava çoktan kararsa da yapılacak en güzel şey şehri gece görmekti. Ne kadar gotik ve sessiz bir şehir olduğunu sanırım yazarak anlatamam. Etrafta çok fazla dilencinin olması, havanın buz gibi dondurucu etkisi ve sokakta dilencilerden başka tek bir insanın olmaması sanırım ilk izlenim için hoş değildi. Modern bir bina görmenin nerdeyse imkansız olduğu Porto'da kendimi eski çağlarda hissetmem çok normaldi. Şehre ayak basar basmaz meşhur Francesinya tostlarının (evet fotoğrafta gördüğünüz yemeğin aslı bir tost) tadına bakınca; bundan daha güzel ne olabilirki diye beni fazlasıyla meraka sokması, daha birçok güzel şeyin bizi beklediğinin adeta habercisiydi. Ama kesin olan bir şey varsa o da Porto'da zamanın durduğu ve kesinlikle insanın kendini bu dünyada hissettmediği...

Bu yalnız şehri yarın terkedecek olsakta buranın güzelliğini anlatacak birçok fotoğrafı yakında paylaşmanın heyecanını duyuyorum, daha şimdiden! Şimdi nereye mi? Barcelona!


***

9 yorum:

sunshine dedi ki...

ahhhh en çok görmek istediğim yere gidiyosun şuu annnn!!! bol foto çek beril.şu an senn yerinde olmayı ciddi anlamda çok isterdim :)) iyi eğlenceler=))

Advocate's Closet dedi ki...

Porto, hep görmek isteyip, bir türlü yolum düşmeyenlerden... Fotoğrafları bekliyorum.

Şimdilik Paris postum ise blogda...

www.advocatescloset.blogspot.com

Melislicious dedi ki...

çok hoş detaylar bilekliklerinize bayıldım!

Berrilla dedi ki...

sunshine, gerçekten güzel bir şehir umarım fotoğrafları beğenmişsindir :)

Advocate's Closet, umarım birgün orda olursun, güzel şehir

Melislicious, teşekkür ederim :)

Adsız dedi ki...

Beril şeffaf bileklikler çok güzel.Markası nedir ? :)

cerenş dedi ki...

Beril şeffaf bileklikler çok güzel.Markası nedir acaba? :)

oğuz akdeniz dedi ki...

bu bloğa bayıldım tabi sana da
çok hoşsunuz 2 niz de
http://zoomlabakalim.blogspot.com/

Berrilla dedi ki...

Adsız,cerenş, seffaf bilezikleri H&M'den almıştım bir iki ay önceydi sanırım

oğuz akdeniz, çok teşekkürler

Adsız dedi ki...

"yalın, keyfi yolunda aşkı sonunda" dinleyip, senin resimlerine bakmamak lazımmış :)) insan aşık oluyor...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...