3 Aralık 2012 Pazartesi

CANNES VE SAINT TROPEZ'DE SEZON DIŞI BİR GÜN


   
                Her yerin bir mevsimi varmış bir kere daha anladım. Aslında hiç şaşırmamam lazım; şu an Bodrum, Alaçatı nasılsa Saint Tropez'de aynen öyle. Belki biraz daha bile kalabalık olabilir. Tabiiki de sahilde güneşlenme gibi bir düşüncem yoktu ama biraz güneş olsa hiç fena olmazdı. Şansımıza sadece tatilin son günü güneşsiz kaldık, ama o günde en yazlık yerlere gideceğimiz zamana denk gelmesi biraz talihsizlik oldu. İtiraf ediyorum Saint Tropez le ilgili büyük beklentilerim vardı; artık sezon dışı olmasından mı, beklentinin yüksek olmasından mi bilmiyorum, hiç tatmin etmedi açıkçası. Sokakları Alaçatı sokakları gibi, sokakta yürüyen insanlar çok şık, çoğu lüks markanın mağazası olsa da her yerin kapalı olduğu gibi bu mağazalarda kapalı. Eminim ki yazın ayak basacak yer bulmanın çok zor olduğu sahillerinin bu mevsimde pek bir güzelliği yok. Ayakkabıma kum girmesin diye çıplak ayak yürümek istedim ama buz gibi kumlar beni gece ateşlendirip uyutmadı, anne sözü dinlemedim pişmanım!

Cannes ise Saint Tropez'e kıyasla yaşayan bir yer. Şansımıza antika pazarı kurulmuştu o gün; güzel şeyler bulabilirim belki diye heycanlandım pazarı gördüğümde ama yüzü gülen babam oldu. Cannes film festivalinin yapıldığı yeri görünce de bir hayal kırıklığı yaşadım, bilmiyorum ama insan böyle bir yer hayal etmiyo hiç. O gün çikolata fuarı vardı ama hiç ilgimizi çekmedi. Salonun giriş kapısının hemen karşısındaki caddedeki birbirinden lüks mağazalar o geceye hazırlananlara özel yapılmış sanki. Nedense öyle bir gecede orda olmayı hayal bile edemedim. Tatilin son günü olmasına ve yorgunluğa veriyorum. Marsilya'ya bir an evvel dönüp, ordan da artık Türkiye'ye dönmeyi için için çok istedim dolaşırken. Şimdi keşke orda olsam diyorum o ayrı tabii : )


***

11 yorum:

fashionfromsmyrna dedi ki...

pantolonunu cok sevdim:) ayaklar hassastır ısıya gecmiş olsun:) antika pazarını cok sevdim bi sürü anı barındıran onlarca sey ben cok severim eski seyleri buralarda göremedim hiç böyle yerler
:)

Melislicious dedi ki...

güneşsiz de olsa, çok hoş görünüyor, keyifli olmuş gibi:)))

Naked Queen dedi ki...

öncelikle kemerine bayıldım ,algıda seçicilik işte ; bu ara kemer arıyorum deli gibi ilk o çekti dikkatimi :))
fotograflar da çok güzel <3
ve antika pazarı aah çok kıskandım:) ,kırmızı ceket mükemmel görünüyor <33

begum begum huuu dedi ki...

eminim sezonda daha canlıdır saint tropez ama ben yazlık yerlerin kış halinş de çok seviyorum... sanki yaşanmışlık kokuyor o zaman ... bayılıyorum hatta... Antika pazarı çok cazip görünüyor yüzü gülenin baban olması ilginç:) geçmiş olsun ve kırmızı sana ne kadar çok yakışıyor :)


begumygaci.blogspot.com

Kadının Sesi dedi ki...

Sahil de traktörle patinaj çekilmiş olması lazım. Evler bizim ülke de olsa varoş şeklinde algılanır elin memleketinde tarihi eser diye sergileniyor ve de tutuluyor. Bu arada Çikolota festivaline denk gelmeniz de ayrıca hoş bir sürpriz olmuş. Pazar da güzelmiş.

Adsız dedi ki...

kalçaların mı büyük bana mı öyle geldi? dar giymeyi seviyorsun anlaşılan ama bir beden büyüğünü almanın zamanı gelmiş gibi.

sequins from life dedi ki...

beril şu an öyle oralarda olmak istiyorum ki anlatamam uzun bir gidişe ihtiyacım var dönüp dönüp bakıyorum postlarına son 3-4 günün :) !!!

kombinin seyahat rahatlığına yakışır halde gayet hoş :)

Berrilla dedi ki...

fashionfromsmyrna, teşekkür ederim. Aslında o kumlara basarken bunun farkındaydım ama işte ozaman ayakkabım daha kıymete bindi ayaklarımdan =)Ben de çok seviyorum böyle pazarları, buralarda da görebilsek keşke gerçekten

Melislicious, dediğim gibi ordayken yorgunluktan biraz kıymet bilmemiş olabilirim ama şimdi orda olmayı çok isterdim :)

Naked Queen, kemeri geçen kış Zara'dan almıştım :/ bir şey aradığım zaman benim de dikkatimi ilk aradığım şeyler çekiyor haklısın. teşekkür ederim =)

begum begum huuu, aslına bakarsan ben de çok seviyorum ama belki de bir daha hiç gidemeyeceğim bir yeri cıvıl cıvıl görmek daha çok isterdim sanırım :)teşekkür ederim

Kadının sesi, evet kumları çekmişler sanırım çünkü ayaklarım gömülüyordu içine çok fazla, sezonda o kumlarda oturmak mümkün değil =)hiç ilgimizi çekmedi ama dışarda çikolata dağıtıyorlardı :)

Adsız, ölçülerim bedenim aynı sanırım bu pantolon farklı gösteriyor bana da öyle geldi çünkü :)

sequins from life, ben de buraları özlüyorum ordayken sonra bi geliyorum doyuyorum yine gitmek istiyorum. Kısır bir döngü =)

Fashion Mini dedi ki...

ayakkabılar sade ve hoş:)

nilgün dedi ki...

ben Agustos'ta St.Tropez'deydim..o kadar kalabalıktı ki teknelerin bulunduğu caddede cafelerde oturmak mümkün değildi..o hali de çok güzel ama bu sakinliği de yaşamak isterim :)

melisa solmaz dedi ki...

en son resim harika olmuş canım bi şöyle bir poz veremedim gitti ama bende çekicem böyle harika olmuş

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...