30 Temmuz 2013 Salı

EKSİK DÖNÜŞ       Ankara'dan sonunda İstanbul'a döndüm! Ankarayı hiç sevmediğimden bahsetmiştim ama Ankara'nın da beni sevmeyeceğini hiç tahmin etmezdim. Eğitim süreci içerisinde olduğum için Ankara'da gezecek hiç vaktim olmadı. Sabah 7'de yola çıkıp akşam 6 sularında odama geri dönüyordum ve tüm günün yorgunluğu sonucu en geç 10'da yatağı öpercesine uyuya kalıyordum. 
Ankara benim için fazla resmi, fazla soğuk ( geceleri battaiye ile uyuyacağımı tahmin etmezdim!). Tekrar gitmek için hiç bir sebebim, hiç bir güzel nedenim yok. Belki tek başıma olduğum için bana her şey sıkıcı gelmiş olabilir ama Ankaralıların tavsiye edip gitmemi söyledikleri yerlerden biri olan Tunalı Hilmi Caddesi'ne gitmem bile benim için vakit kaybıydı. Odama gitmek yerine orada zamanımı harcadığıma bin pişman oldum. Aslında Ben fazla yorgundum ve her gün aralıksız  6 7 saat antrenman yapmaktan dolayı gözüm yataktan başka hiç bir yeri görecek değildi, sanırım ondan. Normal bir zamanda gitsem belki sevecektim bilemiyorum.

Peki Ankara beni neden sevmedi? Ankaradaki son günümde bavulumun içinden birileri/biri bilgisayarımı çalıp gitti. Biliyorum, cana geleceğine mala gelsin tabii ki ama içinde yedeklemediğim binlerce fotoğraf, hatıra vardı; Tüm yurtdışı gezi fotoğraflarım, blogumdaki bütün fotoğraflar, bitirme projem... İstanbul'a geldiğimde farkına vardım durumun ve her şey için çok geçti. Ben yine de üzülmüyorum; benim için bu aralar her şeyin yolunda gitmesinin, hayatımın bir düzene girmesinin ve yeni işimin nazarı bu bilgisayar olsun. Çok mu...

Küçük bir not: Bir anlık sinirimle attığım ilk başlığım için Ankaralılardan özür dilerim, şanssızlık benden yana olduğu için her şey olumsuz gözüktü gözüme, hepsi bu.


Fotoğraflar Ankara'ya, hatta Erdek'e gitmeden önce çekilmişti ama arada diğer postları yapınca unuttum. Ayakkabı, çanta ve pantolon Zara, tişört Castro


Wearing *Pants, espadrilles anda bag from Zara  *Castro T-shirt***
16 yorum:

Canan dedi ki...

Hayatımda bundan iğrenç başka bir başlık görmedim. Ankara'da sana çok meraklıydı.

Adsız dedi ki...

canın sağolsun tatlım, boşvericeksin.. espadriller çok tatlı.

Adsız dedi ki...

çok üzüldüm beril bende bilgisayarım bozulup tekrar açılmadığında aynı duyguları yaşadım bilgisayardan çok içindekiler daha da üzdü beni dediğin gibi cana gelceğine mala gelsin yeni işin nedir bu arada tebrik ederim mezun olur olmaz iş bulmuşsun:)

Chahrazad dedi ki...

That is a lovely outfit!

x
www.thecherryfactor.com

Zuhal Varol dedi ki...

Mesela benim bilgisayarım çalınsa mahvolurum heralde özellikle binlerce fotograf için hepsi bir anı dediğin gibi..şimdi bunu düşünüp hemen yedekliyorum harddiske:) Ankarada 7 yıl yaşamış biri olarak sevmeyenlerden biri de benim.Keşke Gazi'de okumasaydım ve orda çalışmasaydım zaman kaybı olmuş cidden..Bu arada kombin çok iyi.
Sevgiler.

Zuhal

Adsız dedi ki...

neden günde 6 7 saat antreman yapıyorsunuz? sporla ilgili postlarınızı incelemiştim ama cevabımı bulamadım bu spor merakınız nereden geldi? daha önceki postlarınızdan yanlış hatırlamıyorsam istediğiniz gibi yiyip kilo almadığınızdan söz etmiştiniz. sağlıklı yaşama adapte olduğunuz için sevindim sizin adınıza, cevaplarsanız sevinirim. outfit çok hoş ayrıca :)

ayla dedi ki...

Valla ilk başlık neydi bilmiyorum ama az bile söylemiş olabilirsin. bende bir konferans için gitmiştim birkaç günlüğüne ve çok kötü anılarla döndüm. insanların çoğu duyarsız ve umursamaz. genele vurup orada yaşayanları rencide etmek istemem ama durum bu... çok geçmiş olsun

fashionfromsmyrna dedi ki...

berilcim cok geçmiş olsun. yeni işin de hayırlı olsun:) dediğin gibi, pozitif bakmak lazım:)

Berrilla dedi ki...

Canan, haklısın.

Adsız, geçti artık öyle diyorum ben de teşekkür ederim.

Adsız, içindekilere üzülüyorum gerçekten yoksa giden gitti yapacak bir şey yok. Teşekkür ederim yakında göreceksiniz :)

Chahrazad, thanks

Zuhal Varol, evet iyi yaparsın.7 yıl gerçekten çok uzunmuş ama olsun tecrübe ve deneyim olarak düşünmek gerekir:) teşekkür ederim

Adsız, pilatesle ilgili antrenörlük eğitimi aldım o nedenle okadar saat antrenman yapıyordum. Zaten merakım hep vardı bu sene iyice arttı. Evet kilo almıyorum ama sağlıklı besleniyorum artık ve kasların sağlıklı besinlere ihtiyacı var :)teşekkür ederim.

ayla, belki de bize hep kötü tarafları denk gelmiştir diye iyimser olmaya calışıyorum :)

fashionfromsmyrna, çok teşekkür ederim evet öyle yapmadıkça sadece kendine zarar veriyor ve kendini üzmekten ileriye gidemiyorsun.

Anna dedi ki...

could ou write your blog posts also in english? :)

Adsız dedi ki...

boyunuz kaç acaba?

Adsız dedi ki...

İşinizden bahsetmişsiniz hayırlı olsun blogunuzda bir sorun olduğu için ulaşamıyorum eski postlarınıza uzun zamandır o yüzden yazdıysanız da okuyamadım, işiniz ne acaba merak ettim? Ankara aslında yaşandıkça sevilen bir şehir, kötü anıları sildirir zamanla size.

Adsız dedi ki...

İşiniz hayırlı olsun. Ins. hayalimdi dediginiz bu iş için olaylar nasıl ilerledi biz takipçilerinizi aydinlatirsiniz ayrıntılı bir yazıyla.. Çünkü okudugunuz bölümle ilgili değil sanırım. Bir de hayallerindeki işi yapmak herkese kısmet olmadığı icin bu tarz hikayeler çok merak ediliyor ve ilgi çekiyor:)

Adsız dedi ki...

çok başarılı:))

Adsız dedi ki...

çok başarılı:)

Adsız dedi ki...

Herkes sevmesin Ankara'yı zaten, hele berbat giyinen bir de üstüne moda blogu açan biri hiç.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...