16 Temmuz 2014 Çarşamba

MİDİLLİ'DE          Blog yazmanın eskisi gibi olmadığını ve hevesimin pek kalmadığını daha önce söylemiştim. Günlük olarak çekim yapmaya isteğim olmasa da en azından gittiğim yerlerde fotoğraf çekip paylaşmaya hala hevesim var. Geçen haftasonu ailecek Yunanistan'ın Midilli(lesvos) adasıına gittik ve dolu dolu 2 gün geçirdik. Aslında Midilli bize hiç yabancı değil; Ayvalık sokakları, Asos yolları, Babakale denizi, Cunda evleri ve daha birçok bizde olan yerler Midilli'de bir benzeriyle mevcut. Adada dolaşırken sanki ben buraya daha önce gelmiştim hissi uyandırdı bende hep. Sanıyorum ki tek fark para olarak euro'nun geçmesi ve insanların yunanca konuşması.

Tabiki enfes deniz ürünleri Yunan Adalarına gelmek için tek sebep olabilir. Her şey çok taze ve sipariş verildiğini an yapılıyor. Patates kızartması istediğinizde patateslerin soyulmak üzere yanınızdan geçtiğini görecek kadar. Bütün Yunanlılar az da olsa Türkçe birkaç kelime biliyorlar ve en güzeli tarafı yemek yenilen çoğu yerde Türkçe menülerin olması. Kendinizi hiç yabancı gibi hissetmiyorsunuz. Benim Yunan Adalarına ilk gidişimdi ama kesinlkle son olacak gibi durmuyor daha şimdiden bundan sonra hangi adaya gitsek diye düşünmeye başladım bile. Tavsiyesi olan ?***
11 yorum:

SadeAnne dedi ki...

Tassos adasını çok methediyorlar.

Adsız dedi ki...

tabii ki symi!! :)

Esy Vogue dedi ki...

Bana sorarsan sonraki durağın kesinlikle Santorini olmalı, fırsat bulduğum an gitmek istediğim tek yer :))

Adsız dedi ki...

Kıyafetlerin de nereden olduğunu ekler misin acaba?

modacılgınlıgı dedi ki...

Ben ilk midilliye gitmiştim sonra sakıza gitmiştim midilliyi sevdiysen emin ol sakız adasına aşık olucaksın o kdar güzel bi yer. Öpüyorum beril fıstık gibiydin zayıfladın daha güzelll görünüyosun;)

modacılgınlıgı dedi ki...

Ben ilk midilliye gitmiştim sonra sakıza gitmiştim midilliyi sevdiysen emin ol sakız adasına aşık olucaksın o kdar güzel bi yer. Öpüyorum beril fıstık gibiydin zayıfladın daha güzelll görünüyosun;) çisem ben

Belçim S. dedi ki...

bence yazmaya devam etmelisin :) çünkü herşey süper gözüküyor. banada beklerim www.beauthingsforme.blogspot.com

Fashionobsession-mieni dedi ki...

I really like your summery outfit so much!! Suits you!

Hope you visit me as well
Best Jasmin

gokhan ak dedi ki...

Fit olmak boyle bir seyyy olmali ayaklariniz Coook iyilerrrrr Zariffff gorunum tatli guzeller Muhtesem Harikka gorunum cekicilik gozalici etkileyici tonda :)

Adsız dedi ki...

Patates kızartmasını siz istememissinizdir kesin ;) Bari bol bol deniz ürünü yeseydniz!

Beauty Follower dedi ki...

Great top!

kiss
from
sunny
Greece

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...