29 Eylül 2014 Pazartesi

YENİDEN ROMA



                      Yeniden Merhaba! 

Birtakım yeni oluşumlar içerisindeyim ve şimdiden çok heyecanlıyım. Blog hayatımın duraklama döneminde olsam da dönüşüm kesinlikle çok güzel olacak. Sizden sadece biraz zaman istiyorum. Bu zaman ne kadar sürer bilemiyorum ama kesinlikle beklediğinize değecek. Yeniden bu heyecanı duymak okadar güzel ki çünkü bir dönem gerçekten bütün hevesimi yitirmiştim sosyal medya adına. Yeni bir şeyler yapmam gerekiyordu ve sanırım bu yeniliği, en azından şimdilik, fikir olarak buldum ve bunu geliştirmek için biraz zamana ihtiyacım var. Okunmasa bile ben yazmayı çok özledim ve aklımda sürekli neler yapabilirim diye düşünceler var. Bu hevesimi kaybetmemek için elimden geleni yapıyorum; yazıyorum, çiziyorum, notlar alıyorum ve bunu kesinlikle çok severek yapıyorum!

Geçen hafta annemle kısa bir Roma gezimiz oldu. Görünürde 4 gün olabilir ama biz o 4 güne bir 7,8 gün sığdırmışızdır. Annemin de benim de Roma'ya ikinci gidişimiz. Bu yüzden klasik Turist gezisi değildi bizimkisi; bir Romalı gibi yaşadığımız, şehrin içine karıştığımız bir geziydi. Roma sokak pazarları, ikinci el pazarlar, organik sebze meyve pazarları gibi birçok kategori var yazmam gereken ve nereden başlasam bilemiyorum. Bunun dışında, Roma'da hediyelik eşya ne alınır gibi bir soruya cevap beklemeyin; Roma'dan yiyecek ne alınır?, hangi Mozeralla, ricotta, tiramisu daha iyidir? Romalılar hani pizzacıya gider? Hangi dondurmayı yer? En uygun fiyatlı market alışverişi nereden yapılır? gibi soruların cevaplarınız yazacağım ve eminim ki bunları okuduktan sonra Roma'ya gitmişseniz bile tekrar gitmek isteyeceksiniz. 

Ben ilk önce hangisini yazacağıma karar veremedim, belki siz bana yardımcı olursunuz ?


*İki sene önceki Roma gezi notlarımı merak ediyorsanız sizi BURAYA alayım.



***

6 yorum:

modacılgınlıgı dedi ki...

Hoşgeldin Beriillll umarım istediğin gibi ilerler düşüncelerin ;) eminim en iyisini yapıcaksındır:) ben en uygun fiyatlı marketi tercih ediyorum :)

Sevgiler Çisem

tensör dedi ki...

bence karar verip biran önce yazmalısın.epey merak ettim...

Acemi terzi dedi ki...

Roma'da market bulma sıkıntısı çekmiş biri olarak pek tabiki marketleri merak ettim:)

Adsız dedi ki...

Blogunuzu severek takip ediyorum sizi iyiki keşfettim kombinleriniz bana ilham veriyor

Chahrazad dedi ki...

Beautiful photo!!

x
www.thecherryfactor.com

aslı dedi ki...

Ben yazılarını, paylaştığın tarifleri zevkle okuyorum :) Sporsever ve temiz beslenen biri olarak bu konularda daha fazla yazmanı isterdim hatta :) Bu sene tatil planlarımda İtalya olduğu için kendi adıma ikinci el pazarları,hediyelik eşya dükkanları konusu daha çekici geldi! Merakla bekliyorum, sevgiler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...