19 Kasım 2015 Perşembe

BALKABAĞI KAZAK


                     Bu sezon aradığım iki şey vardı: biri oversize renkli bir kazak, diğeri boğazlı yumuşak ve soft renkli bir kazak. Birincisini HM'in erkek bölümünde buldum. Fotoğraflarda rengi çok koyu çıksada aslında balkabağı renginde. Balkabağını ne kadar sevdiğimi artık biliyorsunuz, en son tarifimi deneyen var mı? Yakında bir tarif daha geliyor!
İçindeki yün oranı fazla olunca bir de sıcak tutma özelliği kendini sevdiren özelliklerinin arasına girdi. Gözüme kestirdiğim birkaç kazak daha var ama önce boğazlı kazak arayışıma bir son vermem gerekecek. Acil bir ihtiyaç olmadığı için sanırım indirim zamanını bile bekleyebilirim. Şimdilik sadece gözlem yapıyorum. Acil bir ihtiyaç demişken, ihtiyacım olan bir şey olduğunu sanmıyorum. Sadece isteklerin hiç bitmediği tüketim dünyasında kendimi sadece beğeniyle sınırlamaya çalışıyorum. 
Size de öyle olmuyor mu; bir şeyi beğeniyorsunuz, çok istiyorsunuz, her yerde görüyorsunuz, sahip olmak istiyorsunuz, hatta bir kaç kere deniyorsunuz, alıp almama kararsızlığından dolayı kabinden çıkamıyorsunuz sonra içinizde bir ses size dur diyor: 'bunu almazsan dünyanın sonu gelmeyecek, olsa da olur olmasa da'. Ve o heves bir anda yok oluyor. Kabinden eli boş çıkıyorsun aslında kendini tatmin etmiş olarak. Çünkü bunun bir sonu yok. Dolabına bir bakıyorsun alıp hiç giymediğin bir sürü şey var aslında. İndirim, özel koleksiyon, sadece bir tane kaldı, marka anlaşmaları... Tüketim tüketim tüketim!
Ben demiyorum ki bu etiketlere kanmayın, ben bile kanıyorum şahsen. Sadece tek başına değil, bir çok şeyle giyebileceğiniz şeylere yatırım yapın. Bir ürün alırken dolabınızı gözünüzün önüne getirin ve neyle kombin edeceğinizi kafanızda canlandırmaya çalışın.  İnanın çok işe yarıyor. Tek başına beğendiğim bir kıyafeti sırf dolabımda onunla kombin edeceğim sadece birkaç bir şey olduğu için almayı bıraktığım çok oldu. Çünkü artık kendimi iyi tanıyorum: 'aman alayım elbet bir şeyle giyerim' dediğim şeyleri aslında hiç giymiyorum. Dolabımdaki karmaşaya bir ürün daha eklemiş oluyorum. 
Bunun farkına taşınırken vardım. Sonu gelmeyen kolileri doldurmaya çalışırken aldığım saçma sapan şeyleri aslında hiç giymediğimi sadece dolabımda süs olarak tuttuğumu anladım. Çok çok az giydiğim kıyafetleri bir koca koliye başkalarına vermek için koyarken dedimki 'Artık son!'.

B.


Kaban Maidinlovexmudo(çekim için kullandım) , Triko pantolon bu aralar çok seviyorum ve giyiyorum. Oysho'nun yeni sezonundan buldum bu pantolonu. Gümüş renkli çanta H&M yeni sezondan.Fotoğraflar: Cemilcan Çetinelli


 

2 yorum:

Merve Saruhan dedi ki...

Bu renk gerçekten çok yakışmış.❤
Saçının kendi rengi diye biliyorum ama son zamanlarda boyadın mı?
Çok güzel bir kızıl yansıması var çok yakıştırdım.

İyi ki tüketim çılgınlığına değinmişsin.
Gerçekten bunun bir sonu yok.
Geç olsa da sonunda bende bunun farkında vardım.
O kadar gereksiz şey almışım ki.
Sadece yeni aldığımda bir hevesle giyip bir kenara attığım o kadar fazla şey var ki dolabımda.En kötüsü de hiç giyilmeyenler. :(

Blogger Bolat dedi ki...

Mutlu seneler dilerim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...