7 Şubat 2016 Pazar

MODA'DA BİR PAZAR Haftasonum annemlerin gelişi sebebiyle oldukça hareketli geçti. Evet hava çok soğuktu, onlar olmasa dışarda olmazdım belki ama bahaneyle bir çok güzel yer gezmiş olduk. 
  
Pazar günü güneşi görünce önce Moda sahilde güzel bir yürüyüş yaptık ve ardından daha önce hiç gitmediğim Barış Manço'nun evine(müzesine) gittik. Önünden birkaç kez geçmiştim ama hiç içine girmemiştim. Kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim. Sizi hemen girişte Barış Manço'nun balmumu heykeli karşılıyor ki, adeta size gözlerini kırpacak kadar gerçek. Kıyafetleri, aksesuarları, evinin antika mobilyaları ve daha birçok özenle seçilmiş, birçok yerden topladığı, tarihi eserleri kesinlikle görmeye değer. Oğlu Batıkan'ın odasındaki televizyonda 'Adam olacak çoçuk' programından görüntüleri size nostalji yaşatabilir. Evin ayrı ayrı her odasından yankılanan şarkıları ise bir süre sonra insanı gerçekten duygusallaştırıyor.

 Ve unutmadan, oraya kadar gitmişken Barış Manço'nun evinin hemen karşısındaki Moda klisesine de bir göz atın derim. 


Ceket ve çanta Mango, bere Topshop.Herkese iyi haftalar!
***

2 yorum:

Adsız dedi ki...

merhaba. acaba cumartesi giydiğin siyah botunuz nereden?

minikkus dedi ki...

Nasıl da güzelsin! <3 O müzeyi ben de cok merak ediyorum! Geniş bi zamanda İstanbula geldiğimde gitmeliyim, çok fena gaza getirdin beni:) Çok severim Barış abiyi <3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...