15 Ağustos 2016 Pazartesi

SOKAKAĞZI KOYU/ASSOS

Uzun bir aradan sonra herkes Merhaba!

Blog yazmaya ara vermek bu aralar çok sık yaptığım bir şey haline geldi ama diğer sosyal medyalarda  durum tam tersi. Beni takip edenler belki biliyorlardır ama o hep istediğim Youtube kanalımı sonunda açtım. Tüm enerjim, planlarım, isteklerim bu kanal üzerine yoğunlaşmış durumda. Sonu gelmez sorularınızın cevaplarını ve benden hep videolu olarak görülmek istenen sağlıklı yemek tariflerimi bu kanal aracılığı ile size aktarabiliyor olmaktan çok mutluyum. Youtube kanalının enerjisi bambaşkaymış. Sadece sağlıklı tarifler veririm diye düşündüğüm bu kanal gittiğim her yeri paylaşma heyacanında olduğum bir dünyaya dönüştü. Hayatın her anından keyif almaya çalışan biri olarak, bunu size de aktarabiliyorsam ne mutlu bana.

Beni Youtube da takip etmek ve yeni videolarımdan haberdar olmak için kanalıma abone olmayı unutmayın :)


Peki Beril bu aralar ne yapıyor derseniz, yeni yerler görmenin heyecanını yaşıyor diyebilirim. Çoçukluğumdan beri her yaz Altınoluk'ta yaz tatilimi geçirdiğim için, Körfezin yeri bende çok ayrı. Hem doğası, hem de görülecek yerlerin çok olması sebebiyle asla sıkılmayacağınız bir yer.
 Assos Altınoluğa hem çok yakın, hem de denizi ve atmosferi güzel olduğu için her yaz muhakkak bir kez giderdik. Bundan 10-15 sene önce gittiğimiz, ozamana göre oldukça farklı bir festivalin( Assos sokaklarının farklı yerlerinde bireysel performans ve gölge üzerine birkaç gün süren)  bende bıraktığı etki sayesinde asla hafızamdan silinmeyecek. Yıllar içinde Assos çok bilinir hale geldi ve oldukça kalabalık bir yer olmaya başladı. Bizim de ziyaretlerimiz azaldı. Fakat, adını daha öncelerde bilmemize rağmen hiç gitmediğimiz, Sokakağzı adında bir koyuna geçen hafta bir ziyaretimiz oldu. Midillinin hemen karşısında(6km uzaklıkta), ıssız ve Yunan Adasına gelmişsiniz gibi bir etki bırakan oldukça hoş bir yer. Denizin hemen üstüne kurulmuş İskelede yenen deniz ürünlerinin lezzeti ise Yunan Adalarını aratmayacak cinsten. Denizi berrak ve oldukça temiz.                          GoPro ile bir kaç fotoğraf ve video denemelerim oldu. Daha ayrıntılı görüntüleri Youtube da paylaşacağım. Sokakağzının küçük bir limanı var ve limanın hemen yanında dediğim restoranda deniz ürünlerini yiyebilir ve hemen önünden denize girebilirsiniz.


                    ***                   

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...